Aktualności


26-09-2017

Premiera filmu dokumentalnego "Po naszemu, po krakosku!" 30 września o 19.30 w TVP Kraków!

"Po naszemu, po krakosku!" to film dokumentalny, który powstał dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury z programu "Ojczysty dodaj do ulubionych".


21-09-2017

"Krakowska Godka Festiwalowo" - reporaż w sobotę 23 września o godzinie 19.30!

 Zapraszamy na obszerną, telewizyjną relację z wyjątkowego wydarzenia jakie mieliśmy okazję organizować - Festiwalu Gwary i Tradycji Krakowskiej.


04-09-2017

Finał najbardziej  krakowskiego Festiwalu już 10 września!

10 września, w niedzielę zapraszamy wszystkich Krakowiaków i Krakusów do wspólnej zabawy podczas finału festiwalu gwary i tradycji krakowskiej – Krakowska Godka 2017. Świętować będziemy w  Modlnicy, w amfiteatrze przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym, przy ul. Sportowej 2 (w razie niepogody impreza odbędzie się w hali sportowej pod tym samym adresem). O godzinie 15.00 rozpocznie się wielka impreza prowadzona przez znaną prezenterkę telewizyjną Alicję Popiel i pomysłodawcę festiwalu dziennikarza Zbigniewa Grzyba.

 


08-07-2017

Warsztaty godki w SP nr 31 oraz do I LO w Krakowie

W ubiegły wtorek (20.06) wraz z ekipą TVP3 Kraków pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej nr 31 oraz do I LO w Krakowie. Była też z nami Patrycja Pałka – językoznawca polonista z Katedry Historii Języka i Dialektologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, która przeprowadziła warsztaty o krakowskiej godce.


08-07-2017

Warsztaty godki w Więcławicach

Kolejne warsztaty za nami! Tym razem wraz z aktorką Teatru Starego, członkinią Stowarzyszenia Bene Tibi Beatą Paluch, dialektologiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Kazimierzem Sikorą oraz pomysłodawcą festiwalu Zbigniewem Grzybem odwiedziliśmy Więcławice.

 


Ojczysty dodaj do ulubionych

Dofinansowano w ramach programu

Narodowego Centrum Kultury w ramach

Programu Ojczysty - Dodaj do ulubionych 2017

Wielka Wieś
bene tibi Powiat Krakowski

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym

Powiatu Krakowskiego