Podsumowanie 2016


„Idze, idze bajoku” - mówiliśmy przed Festiwalem GODKI KRAKOWSKIEJ w Skale słuchając prezenterów pogody, którzy  przestrzegali przed możliwymi burzami WŁAŚNIE W TYM NAJWAŻNIEJSZYM DNIU.

I udało się !

Mamy nadzieję, że nie tylko świetna pogoda sprawiła, że przyszliście. Jedni pięknie po krakowsku, inni „po cywilnemu”, ale wszyscy radośni, bo mnóstwo się działo, atrakcje były dla najmłodszych i seniorów (zobaczcie zdjęcia), głodni – bo zrobiliśmy razem spustoszenie na stoiskach z pysznościami, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich, chętni do występów, kibicowania występującym albo wędrowania po terenie Festiwalu, bo nie brakowało niczego.

Poznaliśmy laureatów mnóstwa konkursów,  wielu artystów, wśród których nie zabrakło Anny Dymnej, Jerzego Stuhra i Krzysztof Jasińskiego. Dziękujemy Beacie Rybotyckiej, Agacie Myśliwiec, Juliuszowi Chrząstowskiemu, Grzegorzowi Mielczarkowi i Dariuszowi Gnatowskiemu, że wsparli nas w realizacji naszych konkursów. Wysłuchaliśmy zespołów grających tradycyjnie i nowocześnie, ale po krakowsku. Nie można się było nudzić. Joanna Słowińska ze swoimi muzykami rozruszała publiczność, a Serenada z Michałowic  i Kapela Ludowa Maszkowiacy omal nie padli ze zmęczenia przygrywając startującym w Maratonie Krakowiaka zawodnikom. Tańczące w kategorii do lat 10 maluchy były niezmordowane i gdyby nie regulaminowe ograniczenia do  pół godziny, pewnie tańczyły by do upadłego. W kategorii dorosłych podziwialiśmy pary naszych seniorów, nie ustępujących miejsca nie tylko młodszym o wiele lat ale i  młodzieży.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tym wielkim przedsięwzięciu, ale także WAM, którzy przyszliście, żeby razem świętować swoją krakowskość.

Krzepcie się !

Fundacja PZU

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Małopolska

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym

Województwa Małopolskiego

Powiat Krakowski

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym

Powiatu Krakowskiego