Wyniki konkursów


Drodzy sympatycy Krakowskiej Godki!

Dziękujemy za wspólnie spędzone święto !

W tym roku odbyło się aż 10 konkursów, oto lista laureatów:

 

KONKURS POETYCKI

Jury w składzie:

Lesław  Falecki - poeta  

Marek Szczepanek  - sekretarz programowy TVP Kraków

dr hab. Kazimierz Sikora - Katedra Historii Języka i Dialektologii  

sekretarz  jury z prawem głosu – Barbara Biel  

 

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - KINGA GRACA  za wiersz „Zawse bylimy wolni”

II i III miejsca nie przyznano

Jury postanowiło wyróżnić ANGELIKĘ NOWAK  za wiersz „Niepodlygłoś” oraz ZOFIĘ BERNECKĄ z wiersz „Sobota w Jastrzębi”

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Jury w składzie:

Bogdan Wasztyl -  Dyrektor TVP Kraków  

Dariusz Pawelec - realizator telewizyjny, reżyser filmów dokumentalnych, operator kamery, scenarzysta, montażysta, wykładowca  na kierunku operatorskim WRTiV UŚ w Katowicach

Ryszard Kornecki  - fotograf ,Prasowa Agencja Telewizyjna, operator kamery, reporter

Ewa Hajduk –artysta fotograf  

Sekretarz jury z prawem głosu – Agnieszka Szklarek

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - MONIKA GADULSKA i BARBARA SZURA

II miejsce - KRYSTIAN STOPIŃSKI

III miejsce – równorzędnie - JOLANTA HYTKOWSKA - FĄFARA oraz  JOLANTA SOBOCIŃSKA

 

KONKURS TEATRALNY – GODKA KRAKOWSKA W DZIEŁACH SCENICZNYCH:

Jury w składzie:

Dr Kazimierz Sikora - Katedra Historii Języka i Dialektologii  

Anna Dymna – przewodnicząca jury  - aktorka teatralna, pedagog krakowskiej AST

Krzysztof Orzechowski - reżyser teatralny, profesor sztuk teatralnych

Artur Czesak  - dialektolog, leksykograf

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - Milena Nowakowska - Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach w scenie z „Wesela” (opiekun Katarzyna Duch)

II miejsce - Zuzanna Kocioł - Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach w scenie z  „Od Bronowic do Racławic” (opiekun Katarzyna Duch)

III miejsce - Natalia Juśko – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radziemicach w scenie z „Wesela” (opiekun Katarzyna Duch)

 

KONKURS PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Jury w składzie:

Barbara  Żebrowska - doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Monika Bylica – pianistka i pedagog muzyczny  

Lidia Bogacz - aktorka  Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - KLEMENTYNA GRZESIOWSKA z Radziemic

II miejsce - ZUZANNA KOWALIK z Zespołu Szycowianie

III miejsce - AMELIA KOZIEŁ z Zespołu Szycowianie

 

KONKURS GWARY KRAKOWSKIEJ

Jury w składzie:

Anna Dymna – aktorka teatralna, pedagog krakowskiej AST

Lidia Bogacz - aktorka  Teatru im. Juliusz Słowackiego w Krakowie

Dr Kazimierz Sikora   - Katedra Historii Języka i Dialektologii  

dr Artur Czesak  - dialektolog, leksykograf

Barbara  Żebrowska - doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce – Anna Madej z Grębynic za godkę „Jak to za szkolniaka bywało”

II miejsce - Ziemowit Duch, Miłosz Hanula z Radziemic za godkę „Gnojorz Recek”

III miejsce - Maria Zabiegaj z Giebułtowa za godkę „Jakżem za mąż wychodziła”

 

KONKURS NA SERNIK KRAKOWSKI:

Jury w składzie:

Krystyna Reinfuss - etnografka i kustoszka   w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w

Alicja Małeta - etnografka i kustoszka   w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie    

Tadeusz Wójtowicz -  Wójt  Gminy Wielka  Wieś

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - ZOFIA FRĄCZEK

II miejsce - ZOFIA ROGALA

III miejsce - URSZULA LATACZ

 

KONKURS NA NAJBARDZIEJ WYGODANĄ PARĘ:

Jury w składzie:

Dr Kazimierz Sikora - Katedra Historii Języka i Dialektologii  

Artur Czesak - dialektolog, leksykograf  

Grzegorz Mielczarek - aktor, pedagog w Akademii sztuk Teatralnych w Krakowie

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - ZUZANNA KOCIOŁ i KACPER KANIA (nagroda niespodzianka: zdjęcia z charakteryzacji na "Autoportret z żoną" Stnisława Wyspiańskiego poniżej)

II miejsce - KATARZYNA RADOŃ  i ŁUKASZ GROCHAL

III miejsca nie przyznano

 

KONKURS NA STYLIZOWANY STRÓJ KRAKOWSKI:

Jury w składzie:

Dr hab. Ryszard Melliwa prof. Akademii  Sztuk Pięknych w Krakowie - grafik, scenograf

Alicja Małeta - etnografka i kustoszka w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie    

Dariusz Pawelec - realizator telewizyjny, reżyser filmów dokumentalnych, operator kamery, scenarzysta, montażysta, wykładowca  na kierunku operatorskim WRTiV UŚ w Katowicach-

Monika Wanura – Kurosad – grafik, scenograf, kostiumolog  

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - DARIA DUDA

II miejsce - MAGDALENA BERNECKA

III miejsce - JAKUB KOWALIK

Jury postanowiło wyróżnić ZESPÓŁ MODLNICANIE

 

KONKURS NA ODŚWIĘTNY STRÓJ KRAKOWSKI:

Jury w składzie:

Dr hab. Ryszard Melliwa prof. Akademii  Sztuk Pięknych w Krakowie - grafik, scenograf

Krystyna Reinfuss  - etnografka i kustoszka w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie  

Alicja Małeta - etnografka i kustoszka w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie    

Monika Wanura – Kurosad – grafik, scenograf, kostiumolog  

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - ŁUKASZ GROCHAL

II miejsce - BOGUMIŁA PIETRZYK

III miejsce - KATARZYNA RADOŃ

 

MARATON KRAKOWIAKA – KATEGORIA DZIECIĘCA

Jury w składzie:

Maria Staniszewska i Piotr Kudlarczyk - prowadzący Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży EKOLAND

Ewa Braniecka - tancerz i choreograf

Agnieszka Korta- Żak - przedstawiciel organizatora

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - MAJA KONIECZNA i MICHAŁ OLEARCZYK

II miejsce - NATALIA MROZICKA i ANTONI CZUBA

III miejsce – HANIA TETELEWSKA i WIKTOR JANIK

Jury postanowiło wyróżnić parę: KAROLINA ADAMCZYK i ANDRZEJ GORDZIAŁKOWSKI – TYNIEC

 

MARATON KRAKOWIAKA – KATEGORIA DOROSŁYCH

Jury w składzie:

Violetta Dziki - choreograf i znawczyni tańców ludowych

Agnieszka Rojek - tancerka ludowa Krakus

Karolina Welhan -  - tancerka ludowa Krakus

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - KATARZYNA CHODOŃ i MICHAŁ KOWAL

II miejsce - KATARZYNA RADOŃ i MICHAŁ KĘDZIERSKI

III miejsce - ALEKSANDRA JANUS i ANNA WADOWSKA

Specjalne wyróżnienie i nagrodę ufundowaną przez prezesa Poczty Polskiej  przyznano RENACIE RADOŃ



Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom  dziękujemy za wspólną zabawę!

Do zobaczenia na kolejnym święcie Krakowskiej Godki!

Krzepcie się!

 

 

Fundacja PZU

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Wielka Wieś
bene tibi Powiat Krakowski

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym

Powiatu Krakowskiego